ul. A. Krzywoń 2, 65-001 Zielona Góra
REJESTRACJA: tel.: 601 689 667
693 440 644, 68 454 64 45(6)
 
   
 

Aktualności
Aktualności

Poradnia okulistyczna

Miło nam Państwa poinformować, że z dniem 3 kwietnia br. w Klinice Wiśniowej rozpoczyna przyjmowanie pacjentów Poradnia okulistyczna. Wizyty będą odbywać się w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (rejestracja do Poradni następuje na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego).

Serdecznie zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: 604-275-558 (numer ten będzie czynny od 3.04.2023r. wyłącznie w celu umówienia się do Poradni okulistycznej).

okulistyczna1
okulistyczna2
okulistyczna3


Profilaktyka raka jelita grubego - badania przesiewowe (kolonoskopia)

Miło nam poinformować, że od marca br. Klinika Wiśniowa wykonuje badania przesiewowe polegające na realizacji pełnej kolonoskopii.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji pod numerem telefonu: 601-689-667


lek. Przemysław Bartłodziej - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

przemyslaw-bartlodziej

Miło nam Państwa poinformować, że w Klinice Wiśniowej od marca br. w ramach gabinetu prywatnego zacznie przyjmować lek. Przemysław Bartłodziej - specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Studia medyczne ukończył w 2015 roku na uniwersytecie medycznym we Wrocławiu.

Specjalizacje odbył w latach 2016 -2022 na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze po czym uzyskał tytuł specjalisty w roku bieżącym. Wyszkolił się w wykonywaniu zabiegów artroskopii stawu barkowego oraz kolanowego u dzieci i dorosłych. Odbył liczne kursy operacji artroskopowych oraz szycia łąkotek na poziomie zaawanasowanym . Na co dzień pracuje w centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze gdzie wykonuje zabiegi z zakresu ortopedii oraz od kilku lat współpracuje z Sensus Ratownictwo Medyczne. W ramach gabinetu będą udzielane porady w zakresie ortopedii , kwalifikacje do zabiegów jednodniowych z naszym ośrodku oraz kontrole pooperacyjne.

Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę


Dr n. med. Anna Kacalak-Rzepka - zabiegi medycyny estetycznej

botox

Z upływem wieku pojawiają się objawy starzenia takie jak utrata owalu twarzy, opadające policzki, worki pod oczami, pogłębione fałdy nosowo-wargowe, pionowe zmarszczki nad górną wargą oraz zmniejszona objętość ust. Z czasem skóra produkuje coraz mniej substancji budujących, takich jak kwas hialuronowy, elastyna i kolagen. Skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna, wiotka. Dodatkowo po 25 roku życia w kluczowych obszarach twarzy stopniowo tracimy podskórną tkankę tłuszczową, co wpływa na utratę młodzieńczego owalu.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy w iniekcjach śródskórnych oraz podskórnych znajdują szerokie zastosowanie w różnych obszarach twarzy. Skutecznie uzupełniają niedobór kwasu hialuronowego, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość policzkom„ modelują usta, poprawiają kontur twarzy. Jednocześnie pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej jest materiałem bardzo bezpiecznym i nie powoduje objawów nadwrażliwości. W zależności od obszaru oraz rodzaju zastosowanego preparatu efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Takie zabiegi wykonywane są przez Dr n. med. Anna Kacalak-Rzepka specjalistę w zakresie dermatologii, alergologii oraz medycyny estetycznej. Preparaty stosowane w gabinecie to najwyższej jakości produkty z linii Neuvia Intense.

Osoby zainteresowane zapraszamy serdecznie na wizytę kwalifikacyjną.


Zabiegi na NFZ w Oddziale Laryngologicznym Jednego Dnia

Miło jest nam Państwa poinformować, że od lutego 2023 roku w ramach umowy z NFZ, w Oddziale Laryngologicznym Jednego Dnia zaczniemy wykonywać zabiegi m.in. takie jak:
FESS
Septoplastyka
Usuwanie guzów, naczyniaków oraz brodawczaków nosa
Usuwanie guzów jamy ustnej
Konchoplastyka
Plastyka podniebienia

Osoby chcące wykonać zabieg prosimy o umówienie się na wizytę kwalifikacyjną do naszych operatorów:
Lek. med. Kamiński Sebastian – specjalista otolaryngolog
Lek. med. Napierała Piotr – specjalista otolaryngolog

Serdecznie zapraszamy !!!


Lekarz medycyny Robert Zawrotniak

zawrotniak

Lek. med. Robert Zawrotniak jest ginekologiem od ponad 25 lat i przez całe życie zawodowe ta specjalizacja wciąż go fascynuje. Przez większość tego czasu pracował w szpitalu w Nowej Soli jako ordynator Oddziału III stopnia referencyjnego z pododdziałem onkologii ginekologicznej. W oddziale zajmował się najtrudniejszymi przypadkami ginekologicznymi oraz położniczymi z całego województwa lubuskiego oraz województw ościennych.
Uczestniczył w licznych kongresach i sympozjach w Polsce i zagranicą, uzyskując umiejętności potwierdzone certyfikatami.

Szczególnie zainteresowania doktora to problemy z dziedziny niepłodności, zaburzeń endokrynologicznych, onkologii ginekologicznej oraz statyki narządu rodnego (wypadanie narządu rodnego, nietrzymanie moczu). Specjalny nacisk kładzie na relację z pacjentką. W tym zakresie istotne dla niego jest zbudowanie zaufania i poczucie bezpieczeństwa. Stara się, by zawsze otrzymała profesjonalną pomoc.

Za swoją pracę został nagrodzony przez miesięcznik „TWÓJ STYL” nagrodą „Lekarz przyjacielem kobiety”. Nadto otrzymał „Laur pacjenta” oraz zdobył tytuł „Ginekolog roku w województwie lubuskim”. Nagrody te przyznali pacjenci, co jest najważniejszym wyróżnieniem i motywacją do kontynuowania misji lekarza.

zawrotniak1
zawrotniak2
zawrotniak3

Serdecznie zapraszamy !!!


Rejestracje na wizyty oraz badania

Szanowny Pacjencie, prosimy o przemyślaną rejestracje na wizyty oraz badania !!!
Konsekwencją niestawiania się na umówiony termin są wydłużające się kolejki oraz uniemożliwienie innym pacjentom szybkiego skorzystania z pomocy lekarskiej.

Pamiętaj! Odwołanie wizyty jest obowiązkiem ustawowym pacjenta:
art. 20 ust. 9 „W przypadku gdy świadczeniobiorca nie może stawić się u świadczeniodawcy w terminie określonym w trybie ust. 2, 7 lub 8 lub gdy zrezygnował ze świadczenia opieki zdrowotnej, jest on obowiązany niezwłocznie powiadomić o tym świadczeniodawcę”.

Wizytę można odwołać telefonicznie, przez wiadomość SMS lub osobiście.

Telefony:
68 454 64 45
68 454 64 46
693-440-644


Przerwa w pracy laboratorium "DIAGNOSTYKA"

Informujemy, że laboratorium "DIAGNOSTYKA" w naszej przychodni będzie nieczynne do 10 września 2022 roku.


Dyskopatia kręgosłupa odcinka lędźwiowo - krzyżowego (L/S)

operacja

Operacja polega na usunięciu fragmentu krążka międzykręgowego zwanego potocznie dyskiem z kanału kręgowego. Jego obecność w obrębie kanału kręgowego stanowi problem, ponieważ prowadzi do ucisku struktur nerwowych, który jest przyczyną silnych dolegliwości bólowych określanych jako rwa. Jeżeli rwa występuje w tylnej części nogi mówimy o rwie kulszowej, natomiast jej obecność na przedniej powierzchni nogi określana jest rwą udową. Odpowiednio szybkie wykonanie operacji zabezpiecza pacjenta przed powstaniem zaburzeń czucia i/lub poruszania kończyną dolną.
W celu dostania się do kanału kręgowego i uwolnienia struktur nerwowych od ucisku neurochirurg wykonuje pośrodkowe nacięcie skóry w okolicy lędźwiowo-krzyżowej o długości około 4cm. Następnie odwarstwia mięśnie przykręgosłupowe po stronie zależnej od występowania objawów. Po tej czynności uwidoczniony zostaje kręgosłup. Pomiędzy łukami kręgów znajduje się struktura nazywana więzadłem żółtym. Jego usunięcie wraz z częścią fragmentów kręgów nazywanych łukami pozwala na dostanie się do kanału kręgowego – jest to określane mianem fenestracji.
Zabieg operacyjny wykonywany jest przy użyciu mikroskopu, który umożliwia odpowiednie oświetlenie pola operacyjnego oraz jego powiększenie. W celu precyzyjnego wyznaczenie miejsca operowanego używa się śródoperacyjnego aparatu rentgenowskiego.
Cała operacji trwa około 1 godziny i jest wykonywana w naszej klinice w ramach oddziału 1-dniowego.

Lekarze operujący:
Bemben Miłosław - specjalista neurochirurg i neurotraumatolog
Defort Piotr - specjalista neurochirurg
Giblewski Grzegorz - specjalista neurochirurg, neurotraumatolog
Kot Marcin - specjalista neurochirurg


Informacja o wpływie działalności na zdrowie ludzi i na środowisko

Realizując art. 32 c. pkt. 2 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe podaje się do wiadomości poniższy komunikat:
- informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko oraz nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.


Dr n. med. Anna Kacalak-Rzepka

dermatolog

Do zespołu lekarzy Kliniki Wiśniowej dołączył specjalista alergologii i dermatologii, medycyny estetycznej dr n. med. Anna Kacalak-Rzepka.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem usług medycznych świadczonych przez Panią doktor Annę Kacalak-Rzepką.

Więcej>>


Nowi lekarze w Klinice Wiśniowej

Miło nam poinformować, że do naszego Zespołu lekarzy dołączyli nowi lekarze specjaliści:
Giblewski Grzegorz - specjalista neurochirurg, neurotraumatolog
Filipczak Artur - specjalista kardiologii

Zapraszamy !


Dr Jan Paweł Mejnartowicz

Do naszego Zespołu lekarzy dołączył doktor nauk medycznych, specjalista neurolog Jan Paweł Mejnartowicz.
Dr Mejnartowicz neurologią zajmuje się od 2000 roku i jest praktykiem klinicznym. Doktor zajmuje się m.in. leczeniem zawrotów i bóli głowy. Dr Mejnartowicz w 2012 roku obronił rozprawę doktorską, będącej rezultatem prac nad epidemiologią ciężkich wrodzonych wad układu nerwowego (wady cewy nerwowej) w Polsce Zachodniej w ramach Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych.

Zapraszamy!


Gabinet fizjoterapii

rehabilitacja

W marcu do naszego zespołu dołączy Wojciech Górecki - fizjoterapeuta z bogatym 15 letnim doświadczeniem zawodowym w pracy z pacjentami bólowymi, z problemami neurologicznymi i ortopedycznymi, geriatrycznymi z zaburzeniami lokomocji i ryzykiem upadku, oraz pacjentów tzw. pocovidowych.
Wojciech Górecki w swojej pracy wykorzystuje uznane metody pracy z pacjentem m.in. IBITA Bobath, PNF, terapii manualnej Cyriax, FOI. Praca z panem Wojciechem to szczegółowa ocena fizjoterapeutyczna i indywidualne podejścia do każdego pacjenta.

Serdecznie zapraszamy !!!


Nakaz noszenia maseczek

maseczki

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, w Klinice Wiśniowej wprowadzone zostały specjalne środki ostrożności oraz wytyczne dla Pacjentów zgłaszających się do naszej Kliniki w okresie obowiązywania pandemii.
W związku z powyższym m.in. obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych i wszystkie osoby są zobowiązane do prawidłowego założenia maseczki ochronnej, zakrywającej nos i usta, przed wejściem do ośrodka i nie zdejmowania jej do momentu wyjścia z budynku.
Osoby bez założonej maseczki zostaną poproszone o opuszczenie budynku.


Nowy lekarz w Zespole Kliniki Wiśniowej

Miło nam poinformować, że od 1 grudnia 2021 roku do zespołu naszych specjalistów dołączyła Pani Kamila Krejczy absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (studia ukończone w 2013r. z wyróżnieniem). Pani Kamila szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt SPSK2 w Szczecinie w latach 2015-2021 i uzyskała tytuł specjalisty w zakresie położnictwa i ginekologii. Pani doktor pracuje także w Oddziale Klinicznym Endoskopii Ginekologicznej i Położnictwa SPZOZ w Sulechowie. Jako członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego bierze udział w licznych konferencjach i szkoleniach o tematyce ginekologiczno- położniczej. Jej szczególne zainteresowanie zawodowe to ginekologia onkologiczna i operacyjna.

Zapraszamy !!!


Warsztaty w Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

warsztaty2

W dniach od 8 do 10 listopada 2021 roku w Centrum Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się kolejna edycja warsztatów z symulacji medycznych na urządzeniach treningowych w dziedzinie urologii.
Nasi lekarze: dr n.med Andrzej Halinski oraz dr n.med Adam Halinski od początku uczestniczą w tym projekcie jako zaproszeni eksperci. Prowadzą zarówno wykłady, jak i ćwiczenia z zakresu urologicznych interwencji endoskopowych (np. cystoskopia, zabiegi z użyciem lasera, leczenie kamicy moczowej, zabiegi onkologiczne, łagodny przerost prostaty).
Centra Symulacji Medycznej oraz przyrządy do ćwiczeń różnych scenariuszy medycznych, to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się dziedzin. Związana jest ściśle z praktyczną nauką medycyny studentów, lekarzy w trakcie specjalizacji oraz specjalistów. Studentom pozwala to poznać aspekty danej gałęzi zabiegowej, a lekarzom doskonalić swoje umiejętności. Jako ciekawostkę należy dodać, że w niektórych krajach europejskich egzaminy praktyczne na specjalizację prowadzone są już na takich urządzeniach. Kolejna edycja warsztatów w styczniu 2022.


Poradnia Chorób Płuc

Już od 1 lipca br. w naszej Klinice oferowane są świadczenia lekarskie w Poradnii Chorób Płuc. Świadczenia realizowane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Nowe godziny rejestracji telefonicznej

Od 1 lipca 2021 r. w Klinice Wiśniowej rejestracja telefoniczna możliwa jest w godzinach 800 do 1600.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego!


Implantacja protez prącia

Nasz lekarz Bartosz Kenz (specjalista w zakresie urologii) ukończył szkolenie z implantacji protez prącia w Scuola Italiana di Implantologia Peniena pod okiem prof. Gabriele Antonini - w największym tego typu ośrodku we Włoszech.
Implant prącia pozwala na uzyskanie wzwodu i powrotu do aktywności seksualnej. Ma zastosowanie gdy inne metody zaburzeń leczenia erekcji nie przynoszą efektu lub gdy impotencja jest spowodowana leczeniem onkologicznym - np. po operacji usunięcia prostaty z powodu raka. Leczenie tą metodą ma długą historię i z powodzeniem stosowane jest w większości krajów na świecie. Stosuje się dwa główne typy implantów prącia - półsztywne i hydrauliczne.

Implanty półsztywne mają cylindryczny kształt, zbudowane są z cienkiego metalowego rdzenia (np. z nitinolu) i otoczone syntetycznym materiałem. W całości ukryte są w ciałach jamistych prącia i całkowicie niewidoczne. Przed odbyciem stosunku wystarczy wyprostować prącie i jest gotowy do działania.

Implanty hydrauliczne zazwyczaj 3-częściowe, składają się z cylindrów wypełnianych płynem, przy pomocy dyskretnej pompki zlokalizowanej w mosznie. Cylindry podobnie jak w protezach półsztywnych umieszcza się w ciałach jamistych prącia. Po kilkukrotnym naciśnięciu pompki cylindry wypełniają się płynem i pozwalają na uzyskanie satysfakcjonującego wzwodu. Po stosunku, naciskając przycisk na pompce uzyskuje się zwiotczenie prącia.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę kwalifikacyjną.


Dorota Rajca - specjalista nefrolog

Od 12 stycznia 2021 roku w Klinice Wiśniowej do Państwa dyspozycji jest specjalista nefrolog Dorota Rajca.

Zapraszamy!


Do grona naszych lekarzy dołączyli:

Słopień Radosław - dr hab. - ginekolog-położnik, endokrynolog
Trusz Wojciech - lek. med. ginekolog - położnik
Napierała Marcin - lek. med. onkolog, radioterapeuta, spec. onkologii klinicznej
Defort Piotr - spec. neurochirurg


Modernizacja Specjalistycznego Centrum Medycznego UROLOG sp.j.

Ukończony został remont naszego ośrodka. Do dyspozycji pacjentów pozostaje dodatkowe piętro budynku nad dotychczas zajmowaną powierzchnią. Dzięki temu utworzone zostały dodatkowe gabinety lekarskie. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce Gabinety Prywatne.


Leczenie otyłości

Otyłość jest plagą XXI wieku. W społeczeństwach krajów rozwiniętych nawet 30% populacji cierpi na otyłość, a następne 20-30% na nadwagę. Otyłość jest przyczyną lub czynnikiem ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, dna moczanowa, niektóre typy nowotworów, czy też choroba zwyrodnieniowa stawów.
Najskuteczniejszym postępowaniem jest zapobieganie otyłości poprzez nauczanie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania u dzieci w wieku przedszkolnym. Jednak nawet u osób w wieku dojrzałym nie jest za późno na włączenie właściwego postępowania.
W naszej poradni do Państwa dyspozycji jest specjalista diabetolog, zainteresowany tematyką nadwagi i otyłości, prozdrowotnego trybu życia oraz właściwego odżywiania. Nie oferujemy diety-cud, ani nie przekonujemy, że super-tabletka lub super-ziółka staną się panaceum na wszystko. Proponujemy terapię otyłości opartą na trwałej zmianie trybu życia, służymy radą jak dokonać zmiany nawyków żywieniowych i dostosować aktywność fizyczną do wieku i współistniejących chorób. Oferujemy też możliwość diagnostyki jeszcze nierozpoznanych chorób dietozależnych.
Zapraszamy Państwa do konsultacji z naszymi specjalistami z działu
Gabinety Prywatne.


Operacje migdałków u dzieci

Informacja i konsultacje: Jednodniowy Odział Laryngologii.


 
   
Copyright © UROLOG sp. j. - 2012 design: egeria