ul. A. Krzywoń 2, 65-001 Zielona Góra
REJESTRACJA: tel.: 601 689 667
693 440 644, 68 454 64 45(6)
 
   
 

Aktualności

Dr n. med. Anna Kacalak-Rzepka

kacalak-rzepka

studia medyczne na kierunku Lekarskim ukończone z wyróżnieniem w 1998 roku
uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych w 2005 roku
od 2006 roku specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii
od 2011 roku specjalista z dziedziny alergologii
uzyskanie kwalifikacji lekarza medycyny estetycznej w 2020 roku (studia podyplomowe)
główny badacz oraz współbadacz w wielu międzynarodowych badaniach klinicznych nowych leków wykorzystywanych w terapii przewlekłych chorób skóry, w tym atopowego zapalenia skóry, pokrzywki, łuszczycy oraz łysienia plackowatego
wieloletni nauczyciel akademicki na kierunku Lekarskim i Kosmetologii
w swojej codziennej praktyce wykorzystuje wieloletnie doświadczenie kliniczne w chorobach skóry oraz medycynie przeciwstarzeniowej kierując się nadrzędną zasadą indywidualnego doboru i bezpieczeństwa terapii
członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

DERMATOLOGIA OGÓLNA / DERMATOCHIRURGIA

Diagnostyka i leczenie chorób skóry dzieci i dorosłych:
Choroby o podłożu łojotokowym (trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, łojotokowe zapalenie skóry)
Choroby infekcyjne skóry i błon śluzowych (bakteryjne, wirusowe i grzybicze)
Łuszczyca i inne schorzenia z zaburzeniami rogowacenia
Choroby skóry o podłożu immunologicznym (choroby tkanki łącznej, choroby pęcherzowe)
Choroby włosów i paznokci
Choroby skóry związane z ciążą
Zmiany barwnikowe, włókniaki, brodawki łojotokowe wymagające laserowego lub chirurgicznego usunięcia

ALERGOLOGIA

Leczenie chorób alergicznych dorosłych i wieku dziecięcego:
Atopowe zapalenie skóry i inne choroby atopowe
Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry
Pokrzywka/obrzęk naczynioruchowy
Skórne reakcje polekowe
Świąd skóry

MEDYCJYNA ESTETYCZNA

Proces starzenia się skóry jest nieuchronny, jednak możemy go skutecznie spowolnić.
W zakresie poprawy kondycji i stanu skóry szczególnie ważny jest umiejętny wybór lub skojarzenie różnych metod terapeutycznych.
Indywidualnie dobrane zabiegi w połączeniu z rekomendacjami w zakresie pielęgnacji pozabiegowej zapewnią Państwu bezpieczeństwo i satysfakcję.
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wymagają szczegółowego omówienia, ustalenia planu postępowania i są zawsze poprzedzone konsultacją lekarską.

Zapraszam na konsultację, jeśli Pani/Pana problemem jest:
Wiotkość skóry
Utrata owalu twarzy
Zmarszczki mimiczne lub grawitacyjne
Blizny (potrądzikowe, pourazowe, pozabiegowe)
Przebarwienia skóry (hiperpigmentacje)
Cienie pod oczami
Łojotok
Nadpotliwość dłoni, stóp lub pach
Nadmierne wypadanie włosów, łysienie o różnej etiologii
Zmiany skórne wymagające zabiegowego usunięcia (naczyniaki, brodawki, włókniaki etc.)

KWAS HIALURONOWY
WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK I BRUZD + KOREKTA OWALU TWARZY

Z upływem wieku pojawiają się objawy starzenia takie jak utrata owalu twarzy, opadające policzki, worki pod oczami, pogłębione fałdy nosowo-wargowe, pionowe zmarszczki nad górną wargą oraz zmniejszona objętość ust. Z czasem skóra produkuje coraz mniej substancji budujących, takich jak kwas hialuronowy, elastyna i kolagen. Skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna, wiotka. Dodatkowo po 25 roku życia w kluczowych obszarach twarzy stopniowo tracimy podskórną tkankę tłuszczową, co wpływa na utratę młodzieńczego owalu.
Preparaty zawierające kwas hialuronowy w iniekcjach śródskórnych o raz podskórnych znajdują szerokie zastosowanie w różnych obszarach twarzy. Skutecznie uzupełniają niedobór kwasu hialuronowego, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość policzkom„ modelują usta, poprawiają kontur twarzy. Jednocześnie pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej jest materiałem bardzo bezpiecznym i nie powoduje objawów nadwrażliwości. W zależności od obszaru oraz rodzaju zastosowanego preparatu efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Preparaty stosowane w gabinecie to najwyższej jakości produkty z linii Neuvia Intense.
Wskazania:
wypełnienie i korekta bruzd nosowo-wargowych
modelowanie wolumetryczne policzków
kształtowanie brody konturowanie i powiększanie ust
korekta opadających kącików ust
wypełnienie zmarszczek okolicy oka
wypełnienie zmarszczek pomiędzy brwiami
uzupełnienie objętości skroni

MEZOTERAPIA / MEZOLIFT

Zabiegi mezoterapii są doskonałą profilaktyką anti-aging polegającą na dostarczeniu cennych substancji odżywczych za pomocą śródskórnych punktowych iniekcji. Duża popularność tej metody wynika z natychmiastowych efektów rewitalizacyjnych. Do iniekcji wykorzystuje się wieIoskładnikowe preparaty, indywidualnie dobrane w zależności i od potrzeb i wieku skóry. W tym celu stosuje się nieusieciowany kwas hialuronowy, witaminy, kwasy nukleinowe, anninokwasy, koenzymy oraz polipeptydy. Rewitalizacja, głębokie nawilżenie, poprawa kolorytu oraz przywrócenie gęstości skóry najlepiej sprawdza się w obrębie twarzy, szyi, dekoltu o raz dłoni. Mezoterapia jest bardzo skuteczną metodą w likwidacji drobnych zmarszczek i zwiotczenia skóry, w terapii wypadania włosów, jest jednym ze sposobów leczenia cellulitu, rozstępów oraz keloidów i blizn przerostowych. Zabieg trwa 20 - 30 minut i poprzedzony jest miejscowym znieczuleniem skóry. Dla uzyskania optymalnego efektu tego typu za biegi powtarza się 2-3 krotnie w odstępach około czterech tygodni, najlepiej dwa razy roku.
Wskazania:
rewitalizacja i nawilżenie skóry twarzy, oczu, szyi, dekoltu, dłoni
korekta drobnych zmarszczek
regeneracja i poprawa kolorytu skóry
nadmierne wypadanie włosów
terapia rozstępów i blizn (w tym potrądzikowych)

TOKSYNA BOTULINOWA

W cel u uzyskania najlepszego efektu przeciwstarzeniowego konieczne jest zachowanie równowagi pomiędzy działaniem wypełniającym i Iiftingującym a rozluźniającym mięśnie. Skuteczna redukcja zmarszczek mimicznych możliwa jest dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie synaps nerwowo-mięśniowych czyli połączeń między zakończeniami neuronów a unerwianymi przez nie mięśniami. Nie dochodzi wtedy do nadmiernej pracy mięśni twarzy, a tym samym powstania i utrwalenia zmarszczek mimicznych.
Spektakularne efekty terapeutyczne za pomocą toksyny botulinowej uzyskuje się również w nadpotliwości dłoni, stóp oraz pach poprzez radykalne zmniejszenia aktywności gruczołów potowych.
Wskazania:
zmarszczki wokół oczu - „kurze łapki"
poprzeczne zmarszczki na czole
bruzda pomiędzy brwiami - „lwia zmarszczka"
zmarszczki dolnej części twarzy: „ bruzdy marionetki", „zmarszczki palacza"
zmarszczki brody i szyi
przerost mięśni żwaczy oraz bruksizm
nadpotliwość dłoni, stóp i pach.
Poda nie toksyny botulinowej nie wymaga ze strony pacjenta żadnych szczególnych przygotowań. Odpowiednią dawkę preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w wybrane punkty. W zależności od ilości punktów iniekcyjnych zabieg trwa około 15-20 minut, a ból związany z zabiegiem jest minimalny. Podanie toksyny pozwala na czasową relaksację wybranych mięśni, w celu podtrzymania efektu zabieg można powtarzać co 6 - 8 miesięcy, jednak nie częściej niż co 3 miesiące,. Jest to jeden z najbardziej cenionych przez pacjentów zabiegów, ponieważ daje bardzo dobre i długotrwale efekty. Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

NICI LIFTINGUJĄCE

Nici skutecznie zastępują lub uzupełniają bardziej inwazyjne zabiegi. Mają wiele zastosowań - liftingują, zagęszczają i wzmacniają skórę, poprawiają jej sprężystość i elastyczność, pobudzają syntezę kolagenu i naturalnego kwasu hialuronowego, a tym samym zmniejszają widoczność zmarszczek Zabieg implantacji nici to procedura polegająca na aplikacji w skórę wchłaniających się samoistnie nici. Celem zabiegu jest mechaniczne uniesienie tkanek oraz stymulacja produkcji własnego kolagenu w skórze.. W przeciwieństwie do wypełniaczy nici nie dają dodatkowej objętości, dzięki nim ujędrniamy i poprawiamy kondycję wyraźnie napinając zwiotczałą skórę i spłycając zmarszczki.
Nici Darvin przeznaczone są do odmładzania twarzy, szyi i dekoltu gwarantując natychmiastowe optymalne efekty terapeutyczne. Stosowanie nici jest całkowicie bezpieczne, gdyż użyty do ich wytwarzania polimer (polikaprolakton) stosowany jest od lat w chirurgii naczyniowej, materiał ten jest bioabsorbowaIny. Konstrukcja tych nici działa jak trójwymiarowa gąbka, która w sposób ciągły stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, a tym samym przyśpiesza procesy regeneracyjne w tkance.
Nici PDO First lift polecane są pacjentom po 30 roku życia zarówno do liftingu twarzy, jak i modelowania wybranych partii ciała. Wykonane są z materiału biodegredowalnego polidioksanonu. Stanowią one doskonalą alternatywę dla mezoterapii, toksyny botulinowej i innych za biegów rewitalizujących, ponieważ zagęszczają skórę. Zabieg wykonuje się średnio raz w roku. Nici cechuje bardzo wysoka wytrzymałość i elastyczność. Poprawa wyglądu widoczna jest już bezpośrednio po założeniu nici, jednak efekt ten ulega wzmocnieniu w kolejnych miesiącach w związku z intensywną syntezą nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Proces ten trwa przez następne 7-8 miesięcy. Efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat.
Wskazania:
pionowe i poziome zmarszczki na czole
zmarszczki w okolicy oczu
zmarszczki na policzkach
opadający obszar pod żuchwą
zmarszczki szyi i dekoltu
rozstępy skóry na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach.

Wróć do aktualności


 
   
Copyright © UROLOG sp. j. - 2012 design: egeria